בית הספר

מדוע חשוב שילדים ילמדו מתמטיקה (ורצוי כבר מגיל צעיר מאוד)? כשאנחנו מלמדים את הילד ללכת, לדבר ולעשות שלל דברים אחרים, אנחנו מפתחים גם את האינטליגנציה שלו – הקוגניטיבית, הרגשית, השפתית ועוד. לאורך השנים אנחנו עושים שימוש במגוון אמצעים, יעילים יותר ופחות, כדי לקדם את הילד: רושמים אותו לחוגים, לוקחים עבורו מורים פרטיים.
קורס החשיבה המתמטית-לוגית, הכולל במידה שווה תכנים מתחום המתמטיקה, הלוגיקה, החשיבה המרחבית והחשיבה הקומבינטורית, הוא הכלי החזק ביותר שיש בידינו כיום לפיתוח סוגי האינטליגנציה השונים של הילד.

הקורס מסייע להתפתחות הזיכרון, המוטוריקה, השפה, העצמאות והביטחון העצמי, האחריות והדימוי העצמי, וכן להתפתחות חשיבה לוגית, הבנת קשרי סיבה-תוצאה, חשיבה אסטרטגית וטקטית, כוח רצון, יכולת להתמודד עם אתגרים ועוד. אתם שואלים מה הקשר בין מתמטיקה, מוטוריקה, שפה ואופי?

קשרי גומלין הם גורם משמעותי מאוד בהתפתחות הילד. הרכבת פאזלים בדרגות קושי שונות, למשל, מסייעת לא רק להתפתחותה של החשיבה המרחבית, אלא גם של המוטוריקה העדינה. קלינאי תקשורת יודעים היטב מה הדוק הקשר בין מוטוריקה עדינה לדיבור תקין. פעמים רבות ילד שאינו הוגה נכון את הצלילים גם אינו יודע לרכוס כפתורים, לקשור שרוכים ולהרכיב פאזל מחלקים קטנים.

המרכז שלנו מציע 2 סוגי קורסים לפיתוח חשיבה מתמטית-לוגית:

פתרון בעיות לוגיות מסוגים שונים תורם לא רק להתפתחות החשיבה הלוגית, אלא גם להבנה של קשרי סיבה ותוצאה.
היכולת לזהות מספרים מעידה על מידת התפתחות הקשרים בין ההמיספרות של המוח, זוהי גם הסיבה שבגללה אנו מסוגלים לזהות הפרעות התפתחות בילדים במהלך השיעורים שלנו כבר בגילאים צעירים מאוד.
היכולת לפתור בעיות מילוליות מעצבת את האופי ואת כוח הרצון של אדם.
ברור שילד המרגיש כי הוא יודע יותר מבני גילו וכי ביכולתו לעשות דברים שאינם מסוגלים לעשות, למשל לפתור בעיות מורכבות או להצליח במשחקי חשיבה, מרגיש בטוח יותר בסביבת בני גילו. הילדים שלנו חושבים ולומדים בדרך אחרת.
אפשר להמשיך את רשימת קשרי הגומלין בין התחומים השונים עוד ועוד, אולם המסקנה העיקרית היא שמתמטיקה היא הכלי הטוב יותר לפיתוח האינטליגנציה של ילדים, פשוט צריך לעשות זאת באופן מקצועי.
אחת מהמשימות שלנו היא להסביר לילדים מהי מתמטיקה, להקנות להם את המושגים והנוסחאות, ולהנחיל להם את ההבנה שמתמטיקה היא לא ארבע פעולות חשבון וצבר של עובדות רנדומליות, אלא מערכת סדורה, שבה לכל מושג יש משמעות ואפשרויות יישום בחיי היום יום.
הקורס שלנו הוא אחד מהכלים החזקים בעולם לפיתוח האינטליגנציה של הילד.

סגירת תפריט